Legacy Heritage Shaker Universal Pedestal Ogive Bracket Foot
Legacy Heritage Shaker Universal Pedestal Ogive Bracket Foot is used for new or replace furniture legs. The solid wood foot features square edges with straight lines. This Shaker-inspired design will complement many furniture styles. It is available in White Birch, Hard Maple, Cherry, Alder, or Rubberwood. 8-in wide X 4 1/2-in. H.
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 7/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Wood |
| Style | Modern; Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like